Kam?….prostě DÁL

Začátkem každého nového roku jsem „nucena“ probrat se tím uplynulým:  fakturami, prodaným zbožím, nepoužitelnými fotkami a materiálem, což je samo o sobě dost nudné a otravné, ale já se DÍVÁM a VIDÍM – vidím, že jsem další rok dělala to, co mě baví a naplňuje….ano, uvědomuju si, že když napíšu, že jsem za to nesmírně vděčná, bude to znít jako klišé.

A když napíšu, že si vždy připadám jak tichá, čistá zasněžená bílá krajina, která je plná tušeného života a zázraků, bude to znít asi ještě divněji, ale je to tak 🙂

Pokora, klid, vděk. To je to, co duše potřebuje.

 

     

 

 

 

 

Dívám se, abych sama sobě poskytla zcela objektivní zpětnou vazbu – zda to, co jsem vytvořila bylo opravdu to, co jsem chtěla skutečně vytvořit…zda jsem stále věrná sama sobě a svému zdroji inspirace, tomu posvátnému procesu od první myšlenky po uvedení do života – a tím není jen samotná realizace, ale i focení.

 

 

 

 

 

Ano – stále pracuji sama, jako typický introvert….zdá se, že to je jediný způsob, který je pro mě možný – vnitřní vnímání je nesdělitelné a touha prožít tuto vlastní zkušenost realizací do hmoty je způsob, jak být stále tím čím jsem. Zakoušet tento proces je pro každého individuální záležitostí.

Je to cesta i odměna.

 

 

 

 

 

Dívám se kriticky – a bez jakékoli sebechvály jsem díkybohu stále spokojená: bez toho bych totiž nedosáhla těch výše popsaných pocitů, a věděla bych, že je na čase buď skončit, nebo se vrátit a začít dělat tak, jak musím. Ano, někdy jdu více do hloubky, jindy je to oddychové – ale vždy je tomu přímo úměrná hladina uspokojení.

To je dobrý kompas na cestě kreativity.

 

 

 

 

 

Kreativita je DAR –  dar, který dostanete, ale který zároveň dáváte sami sobě. Podrží vás v těch nejtěžších chvílích, s ním přežijete vše. Svým způsobem je to ta nejprostší spiritualita bez nadbytečného patosu.

 

 

 

Díky tomu nakonec zjistíte, že i když vás ten uplynulý rok chvílemi potopil hlouběji, než se zdálo možné udýchat, tak vám zkrátka pomohl poporůst a poponesl vás.

Kam? ….Prostě

                            DÁL.

 

 

Stále naplňovaná a realizovaná kreativita, tenhle kouzelný dar, je totiž skvělý most mezi racionálnem a duchovnem. Umožní vám mít „kořeny“ v zemi a „korunu“ v nebi – bytí s nohama na zemi, hlavou v oblacích.

 

 
 
 
   
 
 
 

 

ALE – to už jsem kdesi kdysi o sobě napsala, že tak to mám – díkybohu tedy další rok 🙂

 

 

Ther.


Tereza Vydrová Škarková (@terezavydrovaskarkova) • Fotky a videa na Instagramu

 

9 komentářů u „Kam?….prostě DÁL

  1. Já Vám tak moc fandím! Jsem za tu Vaši kreativitu a cestu vděčná. Dává mi to naději, že ještě existují lidé, kteří milují svou práci. A práce odvedená s láskou a precizně je něco, co naši společnost nesmírně obohacuje. A zdá se mi poslední dobou tak vzácná. Děkuji!

    1. Děkuji velice! já asi žiji hodně ve své vlastní bublině – i když možná ani nemůžu nazvat sociální – ale přijde mi to normální…tedy podle by mělo být – pro všechny…

  2. Tetezko, tvou tvorbu dlouhodobě obdovuji a tim padem i tebe samozřejmě. Takto pohromade je to nádherná prehlidka krasy a imaginace! Diky!!!

    1. ….ach ano – a zapomněla jsem dodat, že mi to přináší do života spoustu skvělých lidí, jako jsi například ty… 🙂 děkuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *