Re-cyklus…únor na tvůrčí obnovitelné vlně

Začátkem roku jsem si dala několik předsevzetí. Měla jsem docela dost prostoru na přemýšlení a rozjímání mezi usínáním a probouzením, vařením čajů a tlumení bolestí hlavy. Ona ta celosvětová i osobní „pozitivita“ vás donutí přemýšlet….nad všemi těmi pozitivy a negativy, nedá vám příliš na výběr.

Zažila jsem okamžiky krásy a klidu, i totální propady. Tak to prostě je. Světlo i tma spolu taky žijí.

V lednu jsem plánovala a spřádala nitě nových světelných sítí a přání….no, dál už je to na vyšší moci.

 

Jedním z těch kamínků do mozaiky nového roku byl například „recyklační únor“.

Kdo mě sleduje od začátku, ví, že „recyklací“ tak nějak neustále a nenápadně prokládám celou svou tvorbu. A únor bych letos ráda zasvětila speciálně přímo recyklaci a upcyklingu.

Proč?

Protože máme ten měsíc abstinence, začínajících půstů, očisty, detoxů….zkrátka je potřeba to všechno zase odlehčit a poslat dál vše, co poslat lze.

Protože už jsem zase dál a některé věci už nechci schraňovat na ono mýtické „až někdy“.

Protože mě to zkrátka baví.

Protože mi vyjde taková malá kniha.

Bude speciálně právě o recyklaci (či upcyklingu, jak kdo chcete) a jsem autorkou i fotografkou v jedné osobě 🙂 Vznikala (i díky covidu) dva roky, takže se na ten „porod“ už vážně těším 🙂

 

 

Součástí knihy je i taková mini „módní přehlídka“ a já jsem se rozhodla ji tu ještě trochu rozšířit a taky tak trochu zmapovat to své recy tvoření….a samozřejmě vás navnadit nejen na knihu, ale i na nové upcyklované počiny ve své tvorbě.

Počátky byly, jak jinak, v plenkách 🙂 No, úplné počátky to opravdu nebyly, ale dá se říct, že počátky mé oficiální tvorby pro děti ano. Dolaďovala jsem nové věci těmi upcyklovanými a mnoho věcí rostlo s námi.

Fler BLOG | theresicka / ….malá ochutnávka připravované mini – mimi kolekce á la theresička:-)

  

Vždycky mne samozřejmě bavily sukně a dlouhé šaty…moje nápady byly mnohdy rychlejší než ruce a stroje, a tak vznikaly první kolekce. Např. tato Fler BLOG | theresicka / …jaké bylo léto u mně? aneb „virtuální módní retrospektivní přehlídka“ v duchu „upcyklingu“…

     

nebo tato: Fler BLOG | theresicka / …černá kočka, černá vrána, černý netopýr, černý výr…a odpolední černý čaj…:-) aneb kolekce „Witch and wizards“

„Čarodějkovských“ modelů vzniklo mnohem víc, ale těm věnuji nějakou samostatnou podzimní kapitolu 🙂

Postupně mě začalo dost brát dotváření celého outfitu, takže jsem přidala i oděvní „tuning“ kabátů a svetříků. Ty nepřeberné možnosti a kombinování mi často nedaly ani spát.

  

Třeba ty barvy – rezavá a fialová…to je něco!

Mými oblíbenými opakujícími se motivy jsou sovy, jeleni, vážky, lišky /vlci byli minule 🙂 /…každé zvíře má svůj duchovní význam ať už šamanský, nebo prostě jen čistě osobní…dekorativní…barevný…podle toho, co si právě řeším.

  

 

Ale to platí třeba také i pro mořské panny…protože na moře se nedá zapomenout – na ten zvuk větru a vln…to je přímo fyzická meditace, rovnováha ducha a hmoty. To je doslova recyklační čistička všech stavů!

Mám také ráda kontrasty – například mezi barevným ohňostrojem začínajícího podzimu se symbolikou mexické La Muerte a barevným minimalismem typického českého sychravého přelomu podzimu a zimy.

 

Někdy prostě chci jen ulovit krásnou fotku s atmosférou čisté radosti, tak rychle a jednoduše tvořím…na jaře je to otázkou mnohdy jen týdnů nebo dokonce dní, než se změní celá barevnost a světlo – listy raší rychle a květy mnohdy stejně rychle opadají. Je to lov prchavých okamžiků.

      

Často je to zkrátka výzva – udělat něco neobvyklého, netypického…nebo z absolutně neslušivého kousku stvořit originální dílko, které bude někdo s láskou nosit. A to je konec konců to nejdůležitější. Když je to osobní.

     

A nakonec – spousta toho vznikne na přání přímo od vás, na zakázku.

 

 

 

Tak se na vás těším u objednávek i jinde 🙂 

A příští měsíc zase s nějakým dalším, jarním tématem!

Vaše Ther.

 

 

1 komentář u „Re-cyklus…únor na tvůrčí obnovitelné vlně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *